Dřevěné terasy

Majitelé zahrad, nebo větších teras u svých bytů určitě hledají, jak svůj prostor co nejlépe využít a vyzdobit, aby uchvátil nejen příchozí hosty, ale i samotné majitele. Krom zeleně a různých stromků a květin se v posledních letech staví také terasy. Terasy mohou být jak těsně u vstupu do zahrady, tak klidně i uprostřed zahrady. Terasy dokreslují příjemnou atmosférů celé zahrady a především vytváří místo, pro posezení a setkávání s přáteli.

Terasy mohou být z různých materiálů. Nejoblíbenějí a také na pohled nejpříjemnější jsou dřevěné terasy. Dřevěné terasy jsou sice na pohled krásné, ale při špatné údržbě mohou velmi rychle podlehnout skáze. Především naše podmebí má na dřevo veliký vliv. Déšť, mráz a sluníčko v průběhu roku na dřevě pěkně zapracuje.

Výběr dřevěné terasy

Před samotnou výstavbou dřevěných teras je důležité vybrat správný materiál. Nabízí se velké množství typů dřevin. Každý typ má rozdílnou trvanlivost a proto se hodí k různému použití. Pro vytvoření dřevěné terasy se hodí exotické tvrdé dřevo, které dokáže velmi dlouho vydržet přírodní, bez jakýchkoli dalších ošetřujících nátěrů. Jehličnaté stromy je pak dobré dřevo naimpregnovat.

Dřevěné terasy – terasový decking

Terasový decking z exotických dřevin je nenahraditelný všude tam, kde ostatní dřevěné desky selhávají. Terasy a chodníky z exotických dřevin dokážou být vynikající součástí každé vkusně a moderně upravené zahrady. Bangkirai, masaranduba, ipe, teak, merbau – to jsou dřeviny pocházející z tropického pásma podél rovníku. Vyskytují se ve žlutohnědém nebo červenohnědém odstínu. Vlivem povětrnostních podmínek se barva prohlubuje do mahagonového až tmavohnědého odstínu. Bez impregnace dřevo získává platinu a stříbrošedou barvu. Proces oxidace (zešednutí) zpomalíme používáním přírodních olejů – dřevo si tak zachová původní červenohnědý odstín. Exotické dřeviny pro terasový decking mají vysokou odolnost proti biologickému stárnutí, hnilobě a parazitům. Jsou velmi těžké a tvrdé, díky čemuž dokonale snášejí působení slunce, sněhu a deště. Mají výborné a trvalé mechanické parametry, zejména vysokou pevnost.

Dřevěná dlažba

Krom terasových prken, které utváří plochu terasy, je možné využít dřevěné dlažby. Dřevěná dlažba o rozměrech 30×30 cm s polypropylenovým vysoce stabilním podkladovým roštem je u zákazníků oblíbená kvůli jednoduché montáži a dobré ceně. Díky patentovanému Click systému zvládne montáž i demontáž každý.

Možnosti využití dřevěné terasy

Terasová prkna v podstatě můžete využít téměř všude – na zahradě, na balkóně, na předzahrádce jako příjemné posezení. Můžete si z nich vytvořit lemování okolo baráku. Kdo má na zahradě bazén, může si vytvořit i obležení okolo bazénu a užívat sluníčka na vyhřátých terasových prknech.

Kontaktujte nás:

Máte zájem o vytvoření takové dřevěné terasy? Neváhejte a kontaktujte nás telefonem nebo na e-mailu. Rádi si s vámi sjednáme schůzku a probereme vaše moznosti.Předběhněte svého souseda a pořiďte si pěknou dřevěnou terasu.

Leave a Comment